Odpowiedź :
Odpowiedź:
Przyspieszenie wynosiło 2 [tex]\frac{m}{s^2}[/tex].
Wyjaśnienie:
dane:
[tex]t = 10s[/tex] - czas przyśpieszania
[tex]\Delta v = 25 - 5 = 20\frac{m}{s}[/tex]
szukane:
a = ?
[tex]a=\frac{\Delta v}{\Delta t}[/tex]
[tex]a = \frac{20}{10} = 2\frac{m}{s^2}[/tex]