👤

Oblicz stężenie procentowe roztworu o masie 400 g, w którym użyto 250 g wody.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

400 g - 250 g = 150 g

[tex] \frac{150g}{400g} \times 100\% = \frac{3}{8} \times 100\% = 0.375 \times 100\% = 37.5\%[/tex]

Stężenie procentowe tego roztworu wynosi 37,5%