👤

Proszę o pomoc z fizyką
Delfin o masie 35 kg dogania innego delfina, zwalniając od prędkości 12,0 m/s do 7,5 m/s w ciągu 2,3 s. Jaka średnia siła musiała być wywierana na delfina, aby go spowolnić? (Siła ciężkości jest równoważona przez siłę wyporu wody.)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=35kg

v1=12m/s

v2=7,5m/s

t=2,3s

a=Δv/t

a=(7,5-12)m/s /2,3s

a=-1,95m/s²

F=m*a

F=35kg*-1,95m/s²

F=-68,48N

Wyjaśnienie: