👤

Za 1 i 1/2 kg tortu zapłacono 90 zł. Ile trzeba zapłacić za 2 kg takiego tortu?
Liczę na szybką odpowiedź ;) ponieważ mam to na jutro ^^


Odpowiedź :

1,5 kg - 90zł

2 kg - x

1,5x=180 dzielimy przez 1,5

x=120zł

2kg tego tortu kosztują 120zł

Odpowiedź:

120zł ponieważ skoro za półtora kilograma tortu płacimy 90 zł półtora możemy podzielić na 3 części i wtedy będą to połówki i mamy 3 takie połówki a 90 podzielić na 3 to 30 czyli za pół kilo tortu płacimy 30 zł w takim przypadku za 2 kg płacimy 120 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

wytłumaczone jest dosyć beznadziejnie ale jest dobrze i liczę na naj