Odpowiedź :
1,5 kg - 90zł
2 kg - x
1,5x=180 dzielimy przez 1,5
x=120zł
2kg tego tortu kosztują 120zł
Odpowiedź:
120zł ponieważ skoro za półtora kilograma tortu płacimy 90 zł półtora możemy podzielić na 3 części i wtedy będą to połówki i mamy 3 takie połówki a 90 podzielić na 3 to 30 czyli za pół kilo tortu płacimy 30 zł w takim przypadku za 2 kg płacimy 120 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
wytłumaczone jest dosyć beznadziejnie ale jest dobrze i liczę na naj