👤

Z jaką prędkością liniową kręci się karuzela o promieniu 3 m jeżeli siedzi człowiek o masie 50 kg a na niego działa siła 150 N.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

r=3m

m=50kg

F=150N

F=mv²/r

Fr=mv²

v²=Fr/m

v=√Fr/m

v=√150N*3m/50kg

v=3m/s