Odpowiedź :
Odpowiedź:
vk=36km/h=10m/s
vp=54km/h=15m/s
λ=0,68m
v=340m/s
λ=v/f
f=v/λ
fz=340m/s/0,68m
fz=500Hz
fo=fz(v+vk)/(v-vp)
fo=500Hz(340+10)m/s /(340-15)m/s
fo=538,46Hz
λ2=0,63m
Odpowiedź:
vk=36km/h=10m/s
vp=54km/h=15m/s
λ=0,68m
v=340m/s
λ=v/f
f=v/λ
fz=340m/s/0,68m
fz=500Hz
fo=fz(v+vk)/(v-vp)
fo=500Hz(340+10)m/s /(340-15)m/s
fo=538,46Hz
λ2=0,63m