👤

1. Próbka metalu ma masę 256g i objętość 36cm3. Na podstawie tych danych oblicz gęstość tego metalu.

2. Gęstość pewnej substancji wynosi 17,65 g/cm3, natomiast masa 145 g. Oblicz objętość tej substancji.


Odpowiedź :

Zadanie 1

Dane:

m=256 g

V=36 cm3

Szukane:

d=?

d=m/V

Obliczenia:

d=256 g/36 cm3

d=7,11 g/cm3

Zadanie 2

Dane:

m=145 g

d=17,65 g/cm3

Szukane:

V=?

V=m/d

Obliczenia:

V=145 g/17,65 g/cm3

V=8,22 cm3