pomoże ktoś plis potrzebuje szybko

Odpowiedź:
a) 3h
b) 90km/h
c) 0,2 km
Szczegółowe wyjaśnienie:
a) 270 km / 90 km/h = 3h
b) 3 km / 2 minuty = 90 km / h (2 minuty to 1/30 godziny, więc trzeba pomnożyć 3km * 30 = 90km i 2 minuty * 30 = 1h)
c) 12 km/h / 60 = 0,2km / minuta