👤

Jaki jest ciężar ciała na ziemi o masie 360 g
POMOCY


Odpowiedź :

Fg-ciężar

m-masa

g-(stała fizyczna) przyciąganie ziemskie

m=360g=0,36kg

g=10m/s^2

Fg=m*g=0,36kg*10m/s^2=3,6N