👤

Pilne
pani zosia zapłaciła za materiał 260,30zł. Drozszy kosztował 21,60 zl a tanszy 12,50. Ile metrów droższego materiału kupiła, jeżeli tańszego kupiła 7 metrów?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

12,50zł × 7 = 87,50zł

260,30zł - 87,50zł = 162,80zł.

162,80zł : 21,60zł = 8m

Odp. Zosia kupiła 8 metrów droższego materiału.