👤

Za 2 1/2kg cukierków trzeba zapłacić 50zł. Za 1kg takich cukierków trzeba zapłacić
a) 25zł b) 20zł c) 10zł d) 125zł
prosze pomocy


Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]\huge\boxed{\text{Odp}. \ \text{B}}[/tex]

Szczegółowe wyjaśnienie:

[tex]50:2\frac{1}{2}=50:\frac{2\cdot2+1}{2}=50:\frac{4+1}{2}=50:\frac{5}{2}=50\cdot\frac{2}{5}=10\cdot2=20\\[/tex]

Odpowiedź:

2 1/2 = 2,5

2,5 kg - 50 zł I:5

0,5 kg - 10 zł l*2

1 kg - 20 zł

Odp. Za 1 kg tych cukierków trzeba zapłacić 20zł