👤

PROSZĘ POMOŻE KTOŚ STĘŻENIE PROCENTOWE

Zad.1) Oblicz, ile g soli i ile g wody należy ze sobą zmieszać aby otrzymać 450 g roztworu 15%.

Zad.2) Do 500 g 20% roztworu cukru dodano 100 g wody. Oblicz stężenie procentowe powstałego roztworu.

Zad.3) Z 700 g roztworu soli o stężeniu 25 % odparowano 200 g wody. Oblicz stężenie powstałego roztworu.​


PROSZĘ POMOŻE KTOŚ STĘŻENIE PROCENTOWEZad1 Oblicz Ile G Soli I Ile G Wody Należy Ze Sobą Zmieszać Aby Otrzymać 450 G Roztworu 15Zad2 Do 500 G 20 Roztworu Cukru class=

Odpowiedź :

1)

15g------100g r-ru

x--------450g

x=67,5g

mH2O= 450-67,5=382,5g

2)

20g------100g r-ru

x--------500g

x=100g

mr=500g+100g=600g

Cp=100*100%/600=16,67%

3)

25g----100g

x-----700g

x=175g

700g-200g=500g

Cp= 175g*100%/500g=35%

Go Studier: Inne Pytanie