👤

Przez przewodnik o oporze 20 omów w czasie 5 s przepłynął ładunek 10 C. Napięcie przyłożone do końców przewodnika jest równe. I prosił bym o wytłumaczenie jak to się robi.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

R=20 Ω

t=5 s

Q= 10 C

-----------------------------

Napięcie przyłożone do końców przewodnika jest równe

U=(Q/t)*R=10*20/5=40 V

Wyjaśnienie:

Ładunek Q=I*t [As=C]

Napięcie U=I*R [V]

Go Studier: Inne Pytanie