👤

Oblicz wartość ładunku elektrycznego, jaki przepłynął przez spiralę grzejną czajnika elektrycznego w ciągu 2,5 minuty podgrzewania wody. Natężenie prądu wynosiło 4,5 A.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

I=4,5 A

t=2,5 min= 150 s

q=?

Wzór na natężenie to I=q/t

Teraz zamieniamy wzór q=I*t

q=4,5A*150s

q=675C

Go Studier: Inne Pytanie