PROSZĘ O POMOC ZADANIE W ZAŁĄCZNIKU

Odpowiedź:
9. 5 zł
10. 8
Szczegółowe wyjaśnienie:
9. 12: 2 i 2/5 = 12: 12/5 = 12 x 5/12 = 12
10. 1/4 ÷ 2 = 4/1 × 2 = 8
Zadanie 9
2 i 2/5= 2,4
12zł-cena 2,4kg bananów
2,4:12=0,2
1zł-cena za 0,2kg bananów
1:0,2=5
Odpowiedź: 1kg bananów kosztował 5zł
Zadanie 10
1/4m-odległość między szczebelkami drabinki
1/4=0,25
2:0,25=8
Odpowiedź: Trzeba pokonać 8 szczebelków.
Mam nadzieję, że pomogłam. Jeśli czegoś nie rozumiesz polecam obejrzeć Tomasza Gwiazdę na yt lub po prostu mi napisać. Liczę na naj <3