👤

PROSZĘ O POMOC ZADANIE W ZAŁĄCZNIKU​

PROSZĘ O POMOC ZADANIE W ZAŁĄCZNIKU class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

9. 5 zł

10. 8

Szczegółowe wyjaśnienie:

9. 12: 2 i 2/5 = 12: 12/5 = 12 x 5/12 = 12

10. 1/4 ÷ 2 = 4/1 × 2 = 8

Zadanie 9

2 i 2/5= 2,4

12zł-cena 2,4kg bananów

2,4:12=0,2

1zł-cena za 0,2kg bananów

1:0,2=5

Odpowiedź: 1kg bananów kosztował 5zł

Zadanie 10

1/4m-odległość między szczebelkami drabinki

1/4=0,25

2:0,25=8

Odpowiedź: Trzeba pokonać 8 szczebelków.

Mam nadzieję, że pomogłam. Jeśli czegoś nie rozumiesz polecam obejrzeć Tomasza Gwiazdę na yt lub po prostu mi napisać. Liczę na naj <3