Odpowiedź :
Odpowiedź:
Masa [kg] 24
Ciężar [N] ?
Objętość [m^3] 0,12
Gęstość [kg/m^3] ?
g = 10 N/kg
----------------------------
ciężar
F=24*10=240 N
gęstość
ρ=24/0,12=200 kg/m^3
właściwa para
240 N, 200 kg/m3
Wyjaśnienie:
Ciężar [N] F=m*g
Gęstość [kg/m^3] ρ=m/V