👤

zmieszano 2kg cukierków w cenie 22zł za kilogram 3kg cukierków w cenie 28zł za kilogram i 5kg cukierków w cenie 18zł za kilogram jaka jest cena 1kg tej mieszanki

Odpowiedź :

2kg * 22zł/kg = 44zł

3kg * 28zł/kg = 84zł

5kg * 18zł/kg = 90zł

(44zł+84zł+90zł)/(2kg+3kg+5kg)=218zł/10kg=21,8zł/kg

Teraz mieszanka kosztuje 21,8zł/kg

Go Studier: Inne Pytanie