Odpowiedź :
2kg * 22zł/kg = 44zł
3kg * 28zł/kg = 84zł
5kg * 18zł/kg = 90zł
(44zł+84zł+90zł)/(2kg+3kg+5kg)=218zł/10kg=21,8zł/kg
Teraz mieszanka kosztuje 21,8zł/kg
2kg * 22zł/kg = 44zł
3kg * 28zł/kg = 84zł
5kg * 18zł/kg = 90zł
(44zł+84zł+90zł)/(2kg+3kg+5kg)=218zł/10kg=21,8zł/kg
Teraz mieszanka kosztuje 21,8zł/kg