👤

Piotrek kupił 3/5 kg truskawek i zapłacił za nie 6 zł. Jaka była cena 1kg tych truskawek?​

Odpowiedź :

3/5kg = 0,6 kg

0,6kg - 6zl

1kg - x zl

x= 10zł

Odpowiedź:zapłacił 10złoty

Szczegółowe wyjaśnienie:

1=2zł

5=10zł