Bardzo proszę o dokładne i zrozumiałe obliczenia

zad17 dajmy ze 1 kratka to 1 cm
1 P=4*6=24cm²
2 trzeba podzielic na trójkąt i trapez po czym dodac ich pola czyli pole trójkąta to P=[tex]\frac{2*6}{2}[/tex]=[tex]\frac{12}{2}[/tex]=6cm² i pole trapezu to P=[tex]\frac{(1+5)*6}{2}[/tex]=[tex]\frac{6*6}{2}[/tex]=[tex]\frac{36}{2}[/tex]=18cm² i teraz te pola trzeba do siebie dodac czyli 6+18=24cm²
3 P=4*5=20cm²
4 P=[tex]\frac{8*6}{2}[/tex]=[tex]\frac{48}{2}[/tex]=24cm²
czyli najmniejsze pole ma figura nr 3
zad18
a) P=[tex]\frac{a*h}{2}[/tex] P=[tex]\frac{4*2}{2}[/tex]=[tex]\frac{8}{2}[/tex]=4cm²
b) P=3cm²
c) P=[tex]\frac{3*4}{2}[/tex]=[tex]\frac{12}{2}[/tex]=6cm²