Witaj :)
Pole powierzchni całkowitej czworościanu foremnego jest równe :
[tex]\large \boxed{P_c=4\cdot P_p=4\cdot \frac{a^2\sqrt{3}}{4} =a^2\sqrt{3}}[/tex]
Krawędź podstawy ma 5cm. Wobec czego pole powierzchni całkowitej wynosi:
[tex]\large \boxed{P_c=5^2\sqrt{3}=25\sqrt{3}\ cm^2}[/tex]
ODP.: Pole powierzchni całkowite czworościanu foremnego o krawędzi podstawy długości 5cm wynosi 25√3 cm².