👤

Oblicz jaką moc muszą mieć sanie Mikołaja aby zdążył w ciągu 12 godzin dostarczyć 37 milionów prezentów. Zmierzone napięcie na silniku sań wynosi 50 V a energia potrzebna do rozpędzenia sań to 740 000 000 000 J.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

W = 740 000 000 000 J

U = 50V

t = 12h = 12*3600s = 43200 s

--------------------------------------------

P ?

W = P · t

P = W/t = 740 000 000 000 J : 43200 s ≈ 17 129 630 W

P = 17 129 630 W = 17,13 MW

Go Studier: Inne Pytanie