👤

W BASENIE ZNAJDUJE SIĘ WODA O OBJĘTOŚCI 300 m³,WRZUCONO DO NIEJ TRZY IDENTYCZNE PONTONY. PO ICH ZANURZENIU OBJĘTOŚĆWODY W BASENIE WZROSŁA DO 306 m³. JAKA JEST OBJĘTOŚĆ KAŻDEGO Z TRZECH PONTONÓW ?a. Objętość V = 2 m³dla każdego pontonu. b. Objętość V = 100 m³dla każdego pontonu. c. Objętość V = 102 m³dla każdego pontonu. d Objętość V pierwszego pontonu = 2 m³, V drugiego pontonu = 3 m³, V trzeciego pontonu = 4 m³.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

odejmujemy objętość przed od objętości po

306m^3 - 300m^3 = 6m^3

jest to suma objętości pontonów. wrzucono trzy identyczne, więc dzielimy to przez 3

6m^3 : 3 = 2m^3

tyle wynosi objętość jednego pontonu, więc odpowiedź A) V=2m^3

Wyjaśnienie: