Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
A(-) : Fe ---> Fe³⁺ + 3e ..... utlenianie
K(+) : Cu²⁺ + 2e ---> Cu .... redukcja
SEM = E(K) - E(A)
SEM = 0,34 - (-0,04)
SEM = 0,38 V
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
A(-) : Fe ---> Fe³⁺ + 3e ..... utlenianie
K(+) : Cu²⁺ + 2e ---> Cu .... redukcja
SEM = E(K) - E(A)
SEM = 0,34 - (-0,04)
SEM = 0,38 V