👤

Oblicz siłę wyporu działającą na Łódź podwodną o objętości 11m3 w wodzie o gęstości 1010kg/m3 . PLIS POTRZEBUJE NA TERAZ ;((

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wypisujemy dane:

[tex]V=11m^3[/tex]

[tex]d=1010kg/m^3[/tex]

[tex]g=10m/s^2[/tex] - przyspieszenie ziemskie

Wzór na siłę wyporu:

[tex]F_W=gdV[/tex]

Podstawiamy:

[tex]F_W=10*1010*11= 111100N[/tex]

W razie pytań pisz kom ;)                  

Mam nadzieję, że jest dobrze i pomogłem :)                  

Pozdrowionka i powodzonka :D