👤

3.Pole trójkąta równobocznego o boku długości 40 cm wynosi:
A. 800√3 cm2 B. 400√3 cm2 C. 10√3 cm2 D. 20√3 cm2


Odpowiedź :

Odpowiedź:

B

Szczegółowe wyjaśnienie:

P= [tex]a^{2} \sqrt 3[/tex] dzielone przez 4

a=40cm

[tex]a^{2} =40^{2} = 1600[/tex] [tex]cm^{2}[/tex]

P= 1600[tex]\sqrt{3}[/tex] dzielone przez 4

P= 400[tex]\sqrt{3} cm^{2}[/tex]

Odpowiedź:

Odp. B Wyjaśnienie i obliczenia w załączniku :)

Zobacz obrazek Brunetteee