pomocy muszę to za godzinę mieć nie umie

Odpowiedź: 575 arkuszy
Szczegółowe wyjaśnienie:
do wydruku przygotowano:
275 ryz po 500 arkuszy czyli:
275•500=137 500 arkuszy
1,4% zostało zniszczonych czyli:
1,4%=0,014
137 500•0,014=1 925 tyle sztuk zostało zniszczonych
137 500 - 1 925= 135 575 tyle szt papieru dobrego zostało
Potrzeba 15 000 szt książek
jedna książka zawiera 9 arkuszy papieru więc:
15 000 • 9=135 000 tyle arkuszy potrzeba do wydruku wszystkich książek
135 575 tyle arkuszy przygotowano
135 000 tyle arkuszy potrzeba
135 575-135 000=575 tyle arkuszy pozostanie po wydrukowaniu całego nakładu