Zadanie 1
fizyka, klasa 8

Odpowiedź:
Q = 0,02 kC = 20 C
W = 440 mJ = 0,44 J
R = 0,8 Ω
-----------------------
I ?
W = Q*U
U = W/Q = 0,44J/20C = 0,022 V
I = U/R = 0,022V/0,8Ω = 0,0275 A = 27,5 mA
I = 27,5 mA