👤

Oblicz ile gramów KCIO4 nalezy rozpuścić w 200g wody o temperaturze 80°C aby otrzymać roztwór nasycony.

Jaka będzie masa otrzymanego roztworu? Bardzo proszę o pomoc w zadaniu ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:34g , mr=234g KClO4

Rozpuszczalność KClO4  w temp. 80st. C= 17g /100g wody

                   17g -------> 100g wody

                   34g-------> 200g wody

masa roztworu = masa substancji + masa wody

masa roztworu =34g KClO4 + 200g H2O =234g KClO4