👤

NA JAKIEJ GŁĘBOKOŚCI W WODZIE PANUJE CIŚNIENIE 5kPa

PROSZE NA TERAZ, DAJE NAJ


Odpowiedź :

Odpowiedź:

p=5kPa=5000Pa

d=1000kg/m³

p=dgh

h=p/dg

h=5000Pa/1000kg/m³*10N/kg

h=0,5m

Odpowiedź:

p - ciśnienie hydrostatyczne

d - gęstość cieczy

g - przyspieszenie grawitacyjne

p= 5kPa =5000Pa  

d=1000kg / m³  

p=dgh  

h=p / dg  

h=5000Pa / 1000kg / m³*10N / kg  

h=0,5m

Wyjaśnienie:

Nie jestem pewna czy dobrze. Musisz jeszcze sie upewnic. ;)