👤

13. Na prostopadłościan całkowicie zanurzony w nafcie działa siła wyporu 100 N. Gęstość nafty wynosi 0,8 g/cm3. Jaka jest objętość (wykonaj obliczenia) (1 punkt) ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Fw=100N

d=0,8g/cm³=800kg/m³

Fw=dgV

V=Fw/dg

V=100N/800kg/m³*10N/kg

V=0,0125m³