👤

Błagam o pomoc

Jaka jest zdolność skupiająca soczewek laboratoryjnych, jeżeli ich ogniskowa wynosi 90 mm i 130 mm?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

f1=90mm=0,09m

f2=130mm=0,13m

Z=1/f

Z1=1/0,09m=11,1D

Z2=1/0,13m=7,7D

Wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie