👤

gałka o mocy 2 kW podłączona jest napięcie 230 V w domowej sieci elektrycznej kropka Jaki prąd płynie przez tą gałkę ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=2kW=2000W

U=230V

P=U*I

I=P/U

I=2000W/230V

I=8,7A

Wyjaśnienie:

Gałki nie należy podłaczać !!!