👤

Opornik o oporze 30 Ω połączono z baterią wytwarzającą napięcie 4,5 V. Oblicz natężenie prądu płynącego
przez ten opornik.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

R= 30 Ω

U=4,5V

I=U/R

I=4,5V/30 Ω

I=0,15A