Odpowiedź :
Odpowiedź:
45zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
Jeżeli marża gaastronomiczna wynosi 100%, to cena BRUTTO stanowi 200% ceny NETTO.
Jeżeli 0,75l kosztuje 450zł BRUTTO, to 0,75l : 5 = 0,15l kosztuje 450zł : 5 = 90zł BRUTTO.
Obliczamy cenę NETTO:
90zł : 2 = 45zł