Odpowiedź :
Odpowiedź:
U = 6 V
I = 2 A
-----------------
R = ?
R = U/I = 6V/2A = 3 Ω
R = 3 Ω
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Opór wynosi 3 Ω.
Wyjaśnienie:
U - napięcie elektryczne , U = 6 V
I - natężenie prądu , I = 2 A
R - opór elektryczny , R = ?
U = I * R --------------> [tex]R = \frac{U}{I}[/tex] = [tex]\frac{6V}{2A} = 3[/tex] Ω