pod rysunkami zapisano, z jaką prędkością poruszają się wóz i bolid. Załóżmy, że każdy z tych pojazdów porusza się ze stałą prędkością. Ustal, jaką odległość mogą pokonać w danym czasie. DAJE NAJ

s=V*t
Powóz
8km/h*1h=8km
8km/h*2h=16km
8km/h*0.5h=4km
8km/h*2.5h= 20km
8km/h*0.25(kwadrans 1/4 godziny)= 2km
Bolid
70m/s*1s=70m
70m/s*15s=1050m
70m/s*60s=4200
70m/s*900s=63000m
70m/s*3600s=252000m