👤

Kasia kupiła przybory do mycia zębów: kubek, szczoteczkę i pastę. Kubek był o 5 zł tańszy niż szczoteczka i 5 razy tańszy niż pasta. Za zakupy Kasia zapłaciła 19 zł. Ile kosztował kubek, ile kosztowała szczoteczka, a ile pasta?

Odpowiedź :

Kubek - 2
Pasta - 10
Szczoteczka - 7
Jak się ktoś zapyta jak zrobione to powiedz ze metoda eliminacji

Go Studier: Inne Pytanie