👤

22 Oblicz, jaki jest koszt korzystania z telewizora o mocy 120 W przez dwa tygodnie. Telewizor jest włączony 7h dziennie, a cena 1 kWh wynosi 75 gr.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Koszt wyniesie 8,82 zł

Wyjaśnienie:

P=120W czyli 0,12kW

t=7*14=98h

1kWh=75 gr.

W=P*t

W=0,12kW*98h=11,76kWh

11,76*0,75=8,82 zł

Go Studier: Inne Pytanie