Odpowiedź :
Odpowiedź:
t=czas= ?
v= prędkosc=30km/h
s=droga=37km
t=s:v= 37 km : 30 km/h= 1 7/30 h=1 14/60 h= 1 godzina i 14 minut
czyli zdązy bo na miejscu bedzie o 15:00+ 1 godz 14 min= o 16:14
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
[tex]37:30=1\frac{7}{30} \h\\\frac{7}{30} *60=14 min\\15+1 godz14 min=16,14[/tex]
Tak dojechał na godzinę 16 i 14 min
Szczegółowe wyjaśnienie: