👤

hej musze zrobic zadanie na fizyke, ale nie jestem pewna jednej rzeczy. jezeli 10 sĄŻni to 0,5cm to ile centymetrow bedzie wynosilo 40, 80,20 i 10 sĄzni?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

10 sĄŻni to 0,5cm

20 sążni to 1cm

40 sążni to 2 cm

80 sążni to 4 cm

Wyjaśnienie:

Odpowiedź:

10 sążni=0,5cm /:10

1 sążeń=0,05cm

40 sążni=40*0,05cm=2cm

80 sążni=80*0,05cm=4cm

20 sążni=20*0,05cm=1cm

10 sążni=10*0,05cm=0,5cm