👤

w pewnym domu toster pracuje codziennie przez 12 minut. Za każdym razem płynie przez niego prąd o natężeniu 4,8 A. Jaki jest miesięczny koszt jego użytkowania? Załóż, że miesiąc ma 30 dni a koszt 1 kWh to 78 gr.

PLSS DAJE NAJ


Odpowiedź :

240*4,8=1152
1152 * 12/60 = ~230 wH
0,23 * 0,78 = ~0.17zł/dzień
0.17 * 30 = 5.1 zł/miesiąc