👤

pomoże z tym ktoś ???

Pomoże Z Tym Ktoś class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2km

Szczegółowe wyjaśnienie:

pieszy:

[tex]v=6\frac{km}{h} \\t=20min=\frac{1}{3}h\\s=t*v=6*\frac{1}{3}=2km[/tex]

rowerzysta:

[tex]s=18km\\t=1,5h\\v=\frac{s}{t}=\frac{18}{1,5}=12\frac{km}{h}\\\\v=12\frac{km}{h}\\t=\frac{1}{3}h\\s=t*v=12*\frac{1}{3}=4km[/tex]

różnica:

[tex]4km-2km=2km[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie