👤

bieżnia stadionu lekkoatletycznego ma dlugosc 400 m. Biegacz 2razy okrążył stadion w czasie 1 minuty i 40 sekund Wartość predkosci sredniej i szybkosc średnia biegacza wynosiły odpowiednio a 0m-s i 8 m-s b 5.71 m-s i 5 .71 m-s c 8 m-s i 8 m-s d 8 m-s i 0 m-s ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

l=400m

n=2

t=100s

vśr=2*l/t

vśr=2*400m/100s=8m/s

ponieważ biegacz wrócił w to samo miejsce, przemieszczenie jest równe zero, więc i szybkość jest równa zero.

odpowiedź D

8m/s i 0m/s

Wyjaśnienie: