👤

Dwa ładunki o wartościach +4 μC i −1μC przyciągają się siłą elektryczną o wartości 10N .
W jakiej odległości od siebie znajdują się te ładunki?
Zapisz obliczenia, pamiętaj o jednostkach i notacji wykładniczej, wynik podaj w centymetrach ......cm .


Dwa Ładunki O Wartościach 4 ΜC I 1μC Przyciągają Się Siłą Elektryczną O Wartości 10N W Jakiej Odległości Od Siebie Znajdują Się Te Ładunki Zapisz Obliczenia Pam class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

q1=4 μC=4*10⁻⁶C

q2=1 μC=1*10⁻⁶C

k=8,9*10⁹Nm²C⁻²

F=10N

F=k*q1q2/r²

r=√k*q1q2/F

r=√8,9*10⁹Nm²C⁻² * 4*10⁻⁶C * 1*10⁻⁶C / 10N

r=√3,56*10⁻³m

r=0,59m=59cm

Wyjaśnienie: