Głupie odpowiedzi zgłaszam

Odpowiedź:
obliczamy prędkość pociągu v na podstawie pierwszego odcinka przejazdu
czas przejazdu: t = 13.45 - 13.30 = 15/60 godziny
odległość: s = 10 km
prędkość: v = 10 : 15/60 = 10 x 60/15 = 10 x 4/1 = 40 km/h
obliczamy odległość s do Szczurolapki
czas przejazdu: t = 13.57 - 13.45 = 12/60 h
odległość: s = 40 x 12/60 = 2 x 12/3 = 24/3 = 8 km
obliczamy odległość s do Szczurolapki Miasto
czas przejazdu: t = 14.12 - 13.57 = 15/60 h
odległość: s = 40 x 15/60 = 40 x 1/4 = 40/4 = 10 km
obliczamy godzinę przyjazdu do Doly Górne
odległość: s = 36 km
prędkość: v = 40 km/h
czas jazdy: t = 36 : 40 = 9/10 h 9/10 h = 9 x 60/10 = 9 x 6 = 54 minuty
godzina przyjazdu: 14.12 = 0,54 = 15.06
obliczamy godzinę przyjazdu do Doly Wielkie
odległość: s = 50 km
prędkość: v = 40 km/h
czas jazdy: t = 50 : 40 = 1 1/4 h 1 1/4 h = 1 h 15 min
godzina przyjazdu: 15.06 + 1.15 = 16.21
Wyjaśnienie: