Odpowiedź :
Odpowiedź:
W pierwszym roku:
10 000*0,1=1000
W drugim roku:
10 000+1000=11 000
11 000*0,1=1 100
W trzecim roku:
11 000+1000=12 000
12 000*0,1=1 200
Razem:
1000+1100+1200=3300
Odp. Po trzech latach pan Kowalski zarobił 3300zł.
Odpowiedź:
W pierwszym roku:
10 000*0,1=1000
W drugim roku:
10 000+1000=11 000
11 000*0,1=1 100
W trzecim roku:
11 000+1000=12 000
12 000*0,1=1 200
Razem:
1000+1100+1200=3300
Odp. Po trzech latach pan Kowalski zarobił 3300zł.