👤

5. Oblicz wartość prądów fazowych i prąd płynący w przewodzie neutralnym odbiornika
połączonego w gwiazdę, który jest przyłączony do sieci trójfazowej o napięciu
międzyfazowym 400 V, jeżeli został przerwany jeden przewód fazowy. Każda faza odbiornika
ma rezystancję R = 46 Ω.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Up=400V

R=46Ω

Uf=Up/√3

Uf=400V/1,73=230V

Ip=Uf/R

Ip=230V/46Ω

Ip=5A

In=5A

Go Studier: Inne Pytanie