👤

6. Oblicz natężenie prądu w przewodniku, jeżeli przez jego przekrój przepłynął w czasie 3 minut
ładunek 18C.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]I=\frac{q}{t}[/tex]

Podstawiamy do wzoru nasze dane:

[tex]q=18C[/tex]

[tex]t=3min=180s[/tex]

[tex]I=\frac{18}{180}=0,1A[/tex]

W razie pytań pisz kom ;)            

Mam nadzieję, że jest dobrze i pomogłem :)                

Pozdrowionka i powodzonka :D

Dane:

Q - 18C

t - 3min - 180s

Szukane:

I - ?

I = Q/t

[I] = A(amper)

I = 18/180 = 0,1A

odp: Natężenie prądu w przewodniku wynosi 0,1 ampera