Na podstawie powyższego wykresu oblicz drogę, jaką pokona ciało w czasie 6 s.

Odpowiedź:
Ciało pokona drogę 12 m
Wyjaśnienie:
t=6s
s=?
v=2 m/s
v=s:t
s=v*t
s=2m/s*6s=12m