👤

1 Oblicz pole trapezu w którym podstawa dolna ma długość 3V32, podstawa górna ma długość 4V 72, a wysokość ma 2/6. Wynik podaj w najprostszej postaci.​

Odpowiedź :

[tex]P = \frac{1}{2} *(a+b)*h[/tex]

a = [tex]3\sqrt{32} = 3\sqrt{2*16} = 12\sqrt{2}[/tex]

b = [tex]4\sqrt{72} = 4\sqrt{2*36} = 24\sqrt{2}[/tex]

h = [tex]\frac{2}{6}[/tex]

P = [tex]\frac{1}{2} * (12\sqrt{2} + 24\sqrt{2}) * \frac{2}{6} = \frac{1}{2} * 36\sqrt{2} * \frac{2}{6} = 6\sqrt{2}[/tex]